Jste zde

Alex Thomson se řítil kolem Mysu Hron, na vlně a ve 30 uzlech. Video už viděly tři miliony lidí, deset milionů ho sleduje.

Alex Thomson se prořítil kolem Mysu Horn v neděli 25. prosince 2016 o půl jedné ve vzdálenosti 1,5 míle od legendárního útesu a v rychlosti 30 uzlů. Jízda to byla tak zběsilá, že bylo možné natočit jen několikavteřinové video, vzkazuje Alex. I to ale stojí za to: Na videu se na několik vteřin jasně objeví Mys Horn. Pak si s jeho lodí obrovská vlna pohraje v rychlosti 30 uzlů a v závěru videa je vidět,jak plachetnice akceleruje a stoupá nahoru na vlnu jako letadlo při startu. Britský závodník uplul sólo na plachetnici Hugo Boss trasu z francouzského Le Sables d´Olonna na Mys Horn za 48 dní. Stále je na druhém místě za vedoucím Francouzem Armelem Le Cléac´hem, který byl na Hornu za 47 dní. Alex byl ještě před dvěma dny 25. prosince 700 mil za Armelem. Dnes už stáhl jeho náskok na 280 mil. Nyní už oba stoupají za Mysem Horn doleva a dál nahoru na Severní Atlantik. Výkon Alexe Thomsona je fenomenální. Alex je nejen profesionální námořník, ale i vynikající bavič. V dnešním živém zpravodajství z Vendée Globe vystoupil ředitel týmu Hugo Boss Racing, který o Alexovi hovořil jako o člověku, kterého vysloveně těší provozovat živá vystoupení z oceánu s vichřicí v patách. Naposledy Alex o Vánocích zpíval kolegu Jingle Bells, pro kterou vymyslel vlastní verš: Jingle Bells, Alex sails, round the world he goes,single handed, breaking recors... Za to, co Alex nám divákům dokáže zprostředkovat, jsme se týmu, partnerům, sponzorům, Vendée Globe už odměnili: Videa s Alexem produkovaná Hugo Boss týmem vidělo 3,5 milionů diváků. Alexova videa mají počet zhlédnutí od 50 tisíc do 80 tisíc. "To je mimořádný výsledek na tak úzkou cílovou skupinu," komentoval dnes ředitel Hugo Boss týmu. Podle dnešního vyjádření managamentu Vendée Globe mají zatím všechna videa návštěvnost 40 milionů, což je o deset milionů více než minulé vydání závodu 2012/13. Jen start tohoto nejobtížnějšího závodu sólo na plachetnici kolem světa bez pomoci sledovaly na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instagram, a na webovém vysílání čtyři miliony lidí. Alexe Thomsona a jeho výkony sleduje deset milionů lidí, zaznělo dnes ve vysílání Vendée Globe. Irena Válová
Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer